Zpěvák Lindemann odmítá obvinění z nevhodného chování k ženám

vydáno:

aktualizace:
08.06.2023 20:17

Berlín - Zpěvák německé metalové kapely Rammstein Till Lindemann dnes prostřednictvím svých nově najatých právníků odmítl obvinění z nevhodného chování vůči ženám. Ohlásil také, že podnikne právní kroky vůči jednotlivým osobám, informovala agentura DPA.

foto

Zpěvák kapely Rammstein Till Lindemann, 12. června 2001, Praha. ČTK Kamaryt Michal

Několik žen v uplynulých dnech 60letého Lindemanna obvinilo z nevhodného chování. Ženy tvrdily, že na večírcích po koncertech si na nich zpěvák s pomocí takzvané tekuté extáze nebo alkoholu vynucoval sexuální akty.

"Na sociálních sítích, zejména na instagramu, twitteru a youtubu různé ženy vůči našemu mandantovi vznesly závažná obvinění," uvedli berlínští právníci Simon Bergmann a Christian Schertz. "Opakovaně tak tvrdily, že na koncertech Rammsteinu byly s pomocí tekuté extáze, případně alkoholu omámeny, aby se náš mandant na nich mohl dopustit sexuálních aktů. Tato obvinění jsou bez výjimky nepravdivá," stojí v prohlášení.

Skupina Rammstein ve svém víkendovém prohlášení uvedla, že obvinění ji velmi zasáhla a bere je nanejvýš vážně. Na její zatím poslední koncert přišly ve středu večer na mnichovský olympijský stadion desetitisíce lidí. Podle DPA kapela na rozdíl od prvních koncertů na aktuálním evropském turné vynechala píseň Pussy, při níž Lindemann na publikum stříká z obrovského pěnového děla ve tvaru penisu.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A