Zemřela jedna z nejznámějších topmodelek 80. a 90. let Tatjana Patitzová

vydáno:

aktualizace:
12.01.2023 15:28

New York - Zemřela jedna z nejznámějších modelek 80. a 90. let Tatjana Patitzová, která ve své době patřila společně se Cindy Crawfordovou či Naomi Campbellovou k hlavním tvářím módního průmyslu. Bylo jí 56 let. Rodilá Němka zemřela ve středu v kalifornské Santa Barbaře na rakovinu prsu, uvedla její agentka Corinne Nicolasová.

foto

Německá modelka Tatjana Patitz pózuje s katalogem společnosti Otto v německém Hamburku 14. prosince 2006. ČTK/AP FABIAN BIMMER

Tatjana Patitzová ve filmu „Die Wiege der Sonne“. Patitzová se narodila v Hamburku, vyrostla ve Švédsku a kvůli profesi nakonec přesídlila do Spojených států. Patřila ke skupině modelek, které v roli manekýn poprvé prorazily jako globální celebrity. Na slavném snímku z roku 1988 s názvem "Bílé košile: Šest supermodelek, Malibu" je zachytil fotograf Peter Lindbergh - kromě Patitzové na něm pózují například Christy Turlingtonová a Linda Evangelista.

"Byla ryzí členkou gangu supermodelek a je těžké pochopit, že nás opustil někdo tak mladý," napsala na instagramu její někdejší kolegyně Claudia Schifferová.

Patitzová byla "vždy evropským symbolem elegance, jako by se v ní křížila Romy Schneiderová s Monikou Vittiovou. Byla vidět méně, než její souputnice, a byla tajemnější, vyzrálejší a nedostupnější, a to mělo zvláštní půvab," zavzpomínala bývalá šéfredaktorka časopisu Vogue a nynější globální vedoucí obsahu vydavatelství Condé Nast Anna Wintourová.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A