Zemřel herec Lance Reddick z filmů o Johnu Wickovi nebo seriálu The Wire

vydáno:

aktualizace:
18.03.2023 11:45

Washington - Ve věku 60 let zemřel americký herec Lance Reddick známý pro své výrazné role v televizních seriálech i filmech včetně The Wire - Špína Baltimoru a série snímků o Johnu Wickovi. Zemřel náhle v pátek ráno, oznámila Reddickova agentka Mia Hansenová.

foto

Americký herec Lance Reddick (na snímku z 9. května 2019). ČTK/AP Evan Agostini

"Lance nám bude všem velmi chybět. Prosím, respektujte soukromí jeho rodiny," uvedla v prohlášení Hansenová. Příčina úmrtí podle ní byla přirozená. Ve zprávě pro média informovala, že policie byla do hercova domu v Kalifornii zavolaná v pátek okolo 09:30 místního času (17:30 SEČ).

Agentura AP popsala Reddicka jako typově vyhraněného herce, jehož postavy byly autoritativní, rezervované, odtažité a někdy až zlověstné. Během své kariéry byl často obsazovaný do rolí málomluvných, ale noblesních a osobitých mužů v obleku či uniformě.

Jako "silného a šarmantního" muže Reddicka na twitteru označil jeho kolega ze seriálu The Wire - Špína Baltimoru Wendell Pierce. Režisér filmové série John Wick Chad Stahelski a hlavní hvězda filmů Keanu Reeves uvedli, že nadcházející pátý díl věnují Reddickovi, jehož ztráta je "hluboce zarmoutila".

Reddick se narodil v roce 1962 v Baltimoru. Vystudoval herectví na Yaleově univerzitě a objevil se v několika vedlejších rolích v amerických kriminálních seriálech včetně Kriminálky Miami nebo Zákon a pořádek a v dalších sériích jako Bosch nebo American Horror Story.

Kromě herectví se věnoval i hudbě, vystudoval prestižní Eastman School of Music na Rochesterské univerzitě. První album vydal v roce 2011.

Zůstala po něm manželka Stephanie a děti Yvonne a Christopher.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A