Zeman se na závěr návštěvy Slovenska sešel se šéfem parlamentu Kollárem

vydáno:

aktualizace:
08.02.2023 13:01

Štrbské Pleso/Poprad (Slovensko) - Schůzkou s předsedou slovenského parlamentu Borisem Kollárem dnes dopoledne prezident Miloš Zeman ukončil oficiální část programu rozlučkové návštěvy Slovenska ve funkci hlavy státu.

foto

Prezident Miloš Zeman na závěr třídenní návštěvě Slovenska absolvoval let ve vrtulníku nad Tatrami, 8. února 2023, Poprad, Slovensko. ČTK Peřina Luděk

V poledne, před odletem do vlasti, Zeman ještě vyrazil ve vrtulníku z popradského letiště na vyhlídkový let nad Tatrami. V nejvyšším pohoří Slovenska po ranní inverzi panovalo slunečné počasí s dobrou viditelností.

Zeman přijel do Vysokých Tater v pondělí, kdy u Štrbského plesa povečeřel se slovenskou prezidentkou Zuzanou Čaputovou. Po úterním oficiálním společném jednání pak prezidenti Česka a Slovenska ocenili dobrou úroveň vzájemných vztahů a Zeman vyjádřil naději, že ta bude pokračovat i s jeho nástupcem v úřadu Petrem Pavlem. Vítěz přímé prezidentské volby Pavel se ujme úřadu 9. března a podle dřívějších informací plánuje při své první zahraniční cestě ve funkci navštívit Slovensko.

Ve Vysokých Tatrách, které jsou oblíbeným cílem českých turistů, se Zeman během tři dny trvající návštěvy sešel také s několika dalšími současnými a bývalými politiky Slovenska, například s premiérem Eduardem Hegerem a bývalými slovenskými prezidenty Andrejem Kiskou a Rudolfem Schusterem.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A