Železniční koridor Praha-Brno stál, údajně sraženého člověka policie nenašla

vydáno:

aktualizace:
01.07.2022 18:27

Tišnov (Brněnsko) - Provoz na železničním koridoru mezi Brnem a Prahou se dnes na více než dvě hodiny zastavil, a to kvůli podezření, že vlak nedaleko Tišnova na Brněnsku srazil člověka. Policie nikoho nenašla, přestože na místo vyslala psovody i policisty s drony. ČTK to řekl mluvčí policie Petr Vala. Vlaky nabíraly zpoždění v řádu desítek minut. V podvečer pátrací akce skončila. Co přesně se stalo, není dosud jasné.

foto

Vlak Českých drah na nádraží. Ilustrační foto. ČTK Peřina Luděk

Doprava stála na trati 250 v úseku Řikonín - Tišnov, událost byla nahlášena ve 12:41. "Šlo o nějaký náraz, hledá se, z čeho ta rána byla. Stalo se to ve směru na Řikonín v prostoru zřejmě mezi železničním přejezdem a železničním mostem. Zatím se ale nenašlo nic, co by bylo sražené, ať už zvíře nebo člověk," uvedl kolem 14:00 policejní mluvčí David Chaloupka.

Podle webu Českých drah se vlaky v místě rozjely krátce po 15:00. Policie pak prohledávala ještě širší okolí, nakrátko se kvůli tomu zastavil provoz na regionální trati v úseku Nedvědice - Tišnov.

Podle webu Českých drah se prvotní omezení dotklo necelé desítky spojů, z toho pěti rychlíků a dvou mezinárodních spojů. Zpoždění mohla dosahovat i více než dvou hodin, například u rychlíku Vysočina šlo zpoždění o 120 až 140 minut.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A