Začíná květnová výzva Do práce na kole, potrvá celý měsíc

vydáno:

aktualizace:
02.05.2023 11:52

Praha - Ve víc než 50 městech startuje květnová výzva Do práce na kole, pěšky nebo poklusem. Její účastníci cestují po celý měsíc do práce či do školy takzvaně bezmotorově, tedy pěšky, na kole, koloběžce či mají jiný "vlastní pohon". Celorepubliková akce, kterou už 13 let pořádá spolek AutoMat, má motivovat veřejnost k udržitelné dopravě a zlepšit ve městech podmínky pro cyklisty i pěší.

foto

Ministr dopravy Martin Kupka (deváty zprava) zahájil květnovou výzvu Do práce na kole, pěšky nebo poklusem, 2. května 2023, Praha. Na snímku účastníci výzvy pózují na společné fotce. ČTK Deml Ondřej

Letos se výzva konala i jeden týden v lednu, další se chystá v září. Do loňské květnové akce se zapojilo 24.700 lidí, letos by účastníků mohlo být víc.

Smyslem výzvy je upozornit podle organizátorů na neúnosnou automobilovou dopravu ve městech. Registrovaní jednotlivci či firemní, rodinné nebo kamarádské týmy by měli své cesty zaznamenávat do systému. Hodnotit se bude pravidelnost cest účastníků, jelikož právě pravidelnost udržitelných cest je podle spolku zásadní pro fyzické i psychické zdraví i pro životní prostředí.

V Praze dnes ráno začne výzva zahajovací snídaní před sídlem ministerstva dopravy, kterého se zúčastní zástupci pořádajícího spolku AutoMat, ministerstva dopravy včetně ministra Martina Kupky (ODS) i oddělení pro bezpečnost silničního provozu Besip, kteří ráno přijedou na kolech po cyklostezce po Hlávkově mostě a nábřeží.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A