Žáci si ve škole převezmou svá pololetní vysvědčení

vydáno:

aktualizace:
31.01.2023 13:10

Praha - Zhruba milion žáků základních škol a 463.000 studentů středních škol si dnes převezme své pololetní vysvědčení. Bude mezi nimi i kolem 109.000 prvňáků, kteří si pro hodnocení své práce ve škole půjdou poprvé. V pátek školáky čekají jednodenní pololetní prázdniny, na které v části Prahy a dalších devíti okresech republiky navážou od pondělí prázdniny jarní.

foto

Rozdávání pololetního vysvědčení v 1. A českolipské základní školy Špičák, 31. ledna 2023. ČTK Černý Vít

Slavnostního zakončení prvního pololetí školního roku se dnes poprvé jako ministr školství zúčastní Vladimír Balaš (STAN). Předá vysvědčení žákům základní školy ve Všetatech, kde navštíví rovněž tamní památník Jana Palacha.

Pololetní prázdniny mají v celé České republice jednotný termín, následující týdenní jarní prázdniny se liší podle okresů. Letos začínají v některých regionech včetně poloviny Prahy v pondělí 6. února, ostatní okresy je mají v následujících týdnech. V posledních okresech, jako je třeba Břeclav, Hodonín, Vyškov a druhá polovina Prahy, skončí jarní prázdniny 19. března.

V minulých letech ovlivnila předávání pololetního vysvědčení epidemie nemoci covid-19. Loni si záznam o výsledku svého vzdělávání nemohly osobně převzít děti, které se nakazily koronavirem nebo kvůli setkání s nemocným člověkem byly v povinné karanténě. O rok dříve si mohli pololetní vysvědčení v tradiční papírové podobě vyzvednout většinou jen žáci prvních a druhých tříd a speciálních škol. Pro ostatní byly školy zavřené, žáci na distanční výuce obdrželi výpis pololetního hodnocení nejprve v elektronické podobě, v papírové až v dubnu nebo v květnu 2021.

Školy v pololetí rozdávají výpis z vysvědčení. Listinná podoba s ochrannými prvky se dává na konci školního roku.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A