Výstaviště v Brně zaplnili kutilové, návštěvníky zaujme třeba robotický pes

vydáno:

aktualizace:
23.10.2021 14:40

Brno - Kolem 80 expozic, workshopů a instalací najdou lidé v pavilonu A brněnského výstaviště, kde dnes začal dvoudenní festival kutilů nazvaný Maker Faire. Návštěvníky zaujme třeba robotický pes či ocelové kolo šlehající plameny. V tiskové zprávě o tom za pořadatele informovala Barbora Olšanová. V Brně jde o druhý ročník akce, první se uskutečnil v roce 2019.

foto

Výstava herního průmyslu a festival kutilů nazvaný Maker Faire začaly 23. října 2021 na brněnském výstavišti v rámci akce Brno Creative Days. Návštěvníci si mohli vyzkoušet experimenty s moderními technologiemi na rozhraní řemesla a vědy. ČTK Šálek Václav

Návštěvníkům se představuje přes 80 nadšených tvůrců, tedy takzvaných makerů, zájemcům nabízí experimenty s moderními technologiemi na rozhraní řemesla a vědy. K vidění jsou třeba 3D tiskové technologie či digitální otevřená dílna s velkoformátovým tiskem robotickou rukou, návštěvníci mohou prozkoumat technologické řešení doma vyrobeného robotického psa, vyzkoušet si velké RC modely či si zaprogramovat.

Počinem, který propojuje svět elektrotechniky a designu, je podle organizátorů projekt Václava Macha, který zkonstruoval unikátní hodiny. Z nich hlas nádražního hlasatele oznamuje čas. "Velkým lákadlem je také Martin Vašek, jeden z posledních neonářů nejen na našem území. Z jeho rukou pochází většina neonů, které můžete v Česku vidět," upozornila Olšanová.

Chemická fakulta VUT návštěvníkům kromě jiného nabízí netradiční chemické pokusy a reakce, studenti strojní fakulty VUT zase ukazují závodní formuli. Zájemci se mohou těšit i na vědeckou show v podání Úžasného divadla fyziky či na ocelové kolo šlehající plameny. V prostoru výstaviště se navíc představuje i místní pojízdná dílna FabLab Experience či nafukovací planetárium brněnské Hvězdárny.

Maker Faire se koná v rámci zastřešující akce nazvané Brno Creative Days. Tvoří jí ještě festival Prototyp a Výstava herního průmyslu. V neděli je přístupný od 10:00 do 16:00.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A