Všech šest českých kajaků je na SP ve vodním slalomu v Augsburgu v semifinále

vydáno:

aktualizace:
01.06.2023 18:01

Augsburg (Německo) - Všech šest českých lodí v mužské a ženské kategorii K1 postoupilo v úvodním závodu Světového poháru ve vodním slalomu v Augsburgu do pátečního semifinále. Až na Terezu Fišerovou uspěli reprezentanti hned v úvodní kvalifikační jízdě.

foto

Mistrovství světa ve vodním slalomu, K1 muži - finále, 30. července 2022 v Augsburgu. Český kajakář Vít Přindiš se v cíli raduje z vítězství. PR Roháčková Ivana

Mezi kajakáři skončil druhý olympijský šampion a loňský vítěz SP Jiří Prskavec, jehož v Německu čeká i mezinárodní premiéra na kanoi. Vít Přindiš, který se právě v Augsburgu stal loni mistrem světa, byl šestý a debutant mezi seniory Jakub Krejčí čtrnáctý.

V ženské kategorii se mezi přímou postupovou dvacítku dostaly šestá Antonie Galušková a jedenáctá Amálie Hilgertová. První jízda nevyšla třetí ženě loňského seriálu kajakářek Fišerové, jež neprojela jednou z branek a byla diskvalifikována. V opravné jízdě si pak česká olympionička postup pohlídala sedmým místem.

Světový pohár letos změnil obvyklý program, první finále budou na programu už v pátek, kdy se dosud jezdila kvalifikace. V sobotu budou bojovat o medaile kanoisté a neděle bude kompletně vyhrazena nové olympijské disciplíně kayakcross.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A