Víc než 100tisíc dluží na výživném tři matky

vydáno:

aktualizace:
19.03.2012 11:06

Novojičínsko - Stejně jako muži tak i ženy si neplní svou vyživovací povinnost na děti. V letošním roce prověřuje policie hned tři případy žen, které na výživném dluží souhrnem téměř 100tisíc korun. Matkám za jejich jednání může soud udělit trest odnětí svobody v délce dvou let. Jsou podezřelé ze spáchání přečinu zanedbání povinné výživy.

foto

České bankovky a mince - ilustrační foto. ČTK ČTK

Za dva a půl měsíce letošního roku jsme vyšetřovali třiatřicet případů zanedbání povinné výživy. Oproti loňskému roku se jedná o poloviční pokles oznámených případů.

Tři ženy ve věku 35, 43 a 45 let z Novojičínska jsou podezřelé z přečinu zanedbání povinné výživy. Nejmladší z trojice žen od února minulého roku do současné doby nepřispívá na svého nezletilého syna a dceru, i když jí tyto vyživovací povinnosti vyplývají ze zákona o rodině a rozsudkem Okresního soudu v Novém Jičíně. Za uvedenou dobu dluží na výživném téměř padesát tisíc korun.

Druhá žena z Nového Jičína za posledních osm měsíců dluží na alimentech částku přes dvanáct tisíc korun. I v tomto případě má vyživovací povinnost na syna a dceru, kterou si však řádně neplní.

Pětačtyřicetiletá žena z Fulneku dluží na výživném částku šestnáct tisíc korun. Vyživovací povinnost na dceru neplní od října 2010 do současné doby. Na dceru má přispívat měsíčně částkou tisíc korun.

Autor:

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A