Ve věku 79 let zemřela zpěvačka skupiny Fleetwood Mac Christine McVieová

vydáno:

aktualizace:
30.11.2022 23:16

Londýn - Ve věku 79 let dnes zemřela britská zpěvačka a textařka Christine McVieová, která byla členkou britsko-americké rockové skupiny Fleetwood Mac. S odvoláním na oznámení její rodiny o tom informoval zpravodajský web BBC.

foto

Britská zpěvačka Christine McVieová ze skupiny Fleetwood Mac (na snímku z 6. října 2014). ČTK/AP Charles Sykes

"Jménem rodiny Christine McVieové vám s těžkým srdcem oznamujeme její úmrtí," stojí v prohlášení zveřejněném na facebooku. Podle něj zpěvačka zemřela dnes ráno v nemocnici po krátké nemoci a byla obklopena rodinou. Rodina také uvedla, že chce, aby si "všichni uchovali Christine ve svých srdcích a připomněli si život neuvěřitelného člověka a vážené muzikantky, kterou všichni milovali".

Skupina Fleetwood Mac, jejíž název byl inspirován příjmeními jejích zakladatelů - baskytaristy Johna McViea a bubeníka Micka Fleetwooda - vznikla v roce 1967, ale v průběhu let se v ní vystřídalo mnoho členů. Mezi jejich nejznámější písně patří Dreams, Go Your Own Way a Everywhere.

McVieová, která se narodila 12. července 1943 v severozápadní Anglii, se ke skupině připojila jako zpěvačka a klávesistka v roce 1970 poté, co se po krátké známosti provdala za Johna McViea. Album Rumours z roku 1977 je jedním z nejprodávanějších v historii a bylo nahráno v době, kdy se manželé rozváděli.

Kapela vzdala zpěvačce hold v prohlášení zveřejněném na twitteru. "Neexistují žádná slova, která by popsala náš smutek nad úmrtím Christine McVieové...Byla nejlepší hudebnicí, jakou kdo mohl mít ve své kapele, a nejlepší kamarádkou, jakou kdo mohl mít ve svém životě," uvedla skupina.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A