V Pardubickém kraji opět nevyjely desítky autobusových spojů, trvá to týden

vydáno:

aktualizace:
20.06.2022 09:56

Pardubice - Desítky regionálních autobusových spojů dnes opět nevyjely v Pardubickém kraji na Svitavsku a Orlickoústecku. Situace trvá od pondělí 13. června. Firma BusLine, která je novým dopravcem v regionu od 12. června, nemá dost řidičů. Hejtmanství vyjednalo pomoc dalších dopravců, řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Ladislav Umbraun. Podle mluvčího firmy BusLine bude v úterý odřeknutých spojů méně.

foto

Autobusové nádraží, zastávka - ilustrační foto. ČTK Taneček David

"Od pátku se nasadili pomocní dopravci, kteří pomáhají situaci řešit, dnes by měl začít jezdit další," řekl Umbran. Na situaci upozornil server zdopravy.

Podle webu Oredo nevyjelo dnes 144 spojů. Minulé pondělí to byla asi stovka. Hejtmanství bude dnes se zástupci dopravce jednat, situací se zabývá, odpoledne sdělí další podrobnosti, dodal Umbraun.

"Od úterý už by jich (odřeknutých spojů) mělo být díky zapojení místních dopravců pod stovku," řekl ČTK mluvčí BusLine Radovan Vrátný.

Pardubický kraj objednává regionální autobusovou dopravu u soukromých dopravců. Smlouvu má s nimi na deset let, noví dopravci začali jezdit v kraji od 12. června. BusLine zajišťuje dopravu v oblastech Lanškrouna, Ústí nad Orlicí, Litomyšle a Jevíčka.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A