V odvetě s Fenerbahce bere kouč Svědík za úspěch pozitivní výsledek

vydáno:

aktualizace:
11.08.2022 21:17

Uherské Hradiště - Každý pozitivní výsledek a zlepšená hra bude podle trenéra Slovácka Martina Svědíka úspěchem ve čtvrteční odvetě 3. předkola Evropské ligy s Fenerbahce. Vítěz MOL Cupu proti tureckému vicemistrovi nastoupí s mankem 0:3 z prvního zápasu v Istanbulu.

foto

Odvetné utkání 3. předkola fotbalové Evropské ligy: 1. FC Slovácko - Fenerbahce Istanbul, 11. srpna 2022, Uherské Hradiště. Trenér Slovácka Martin Svědík. ČTK Glück Dalibor

Slovácko tak čeká po květnovém finále domácího poháru, kdy doma zdolalo Spartu a zajistilo si účast v Evropské lize, další vrchol v krátké klubové historii. "Já nepřemýšlím, kam utkání s Fenerbahce zařadit třeba ve srovnání s pohárovým finále. Splnili jsme si sen hrát evropské poháry. Je to atraktivní duel, ale nedělám z toho vědu," řekl Svědík na předzápasové tiskové konferenci.

Za úspěch by sedmačtyřicetiletý kouč považoval jakýkoli pozitivní výsledek a zlepšenou hru. "Hrajeme za body do koeficientu, vše se počítá. Je to 0:3 a já v kabině cítím, že kluci nevzdávají zbraně a jsou odhodlaní se pokusit vývoj otočit," řekl.

Cesta k tomuto cíli je zřejmá. "Musíme být víc odvážní a hrát svoji hru. Nesmíme tak kvalitnímu soupeři dát luxus tolika prostoru před šestnáctkou, aby z toho vytvářel gólové situace, jak jsme to dělali v prvním zápase," konstatoval. "Musíme začít aktivně, odvážněji a od toho se může odvíjet další průběh. Nesmíme ztrácet balony, tím jsme se připravovali o finální konec akcí," vypočítal.

Fenerbahce v pondělí před odletem na Moravu jen remizovalo v úvodním kole turecké ligy s nováčkem Ümraniyesporem (3:3) a hrálo přitom ve velmi podobné sestavě jako proti Slovácku. "Ten zápas asi moc neukázal, i naše kluby mívají po pohárech v lize problémy. Dostali tři góly ze standardek. Dá se z toho něco vzít, ale zase ne moc," řekl Svědík.

Právě standardky ve vlastním provedení označil při nedělním zápase s Hradcem Králové za tragédii. I proto, že chyběl tradiční exekutor Marek Havlík, jehož zranění nepustí do hry ani ve čtvrtek. "On je komplexní hráč a pro nás nepostradatelný, jak do defenzivy, tak čtením hry. Na Fenerbahce plnil ofenzivní úkoly a bude moc chybět," litoval kouč, který nemůže počítat ani s vyloučeným stoperem Stanislavem Hofmannem. "Jeho nahradíme určitě líp než Havlíka," dodal trenér.

Cesta k případnému senzačnímu úspěchu povede podle Svědíka přes rychlý začátek, v němž by mělo Slovácko dostat soupeře pod tlak. Zřejmě se to promítne i do sestavy. "Budou v ní ofenzivní typy, abychom byli více konkurenceschopní. Máme nějaké varianty a rozhodneme se v den zápasu," dodal.

Pokud by Slovácko postoupilo, ve 4. předkole EL by ho čekala Austria Vídeň. Začalo by se 18. srpna v Rakousku. V případě vyřazení klesne Slovácko do play off Evropské konferenční ligy a o skupinu by si zahrálo s lepším z dvojice AIK Stockholm - Škendija Tetovo. V tomto případě by 18. srpna začalo doma.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Fotbalisté Slovácka remizovali s Fenerbahce 1:1 a v Evropské lize končí Fotbalisté Slovácka remizovali s Fenerbahce 1:1 a v Evropské lize končí

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A