V Moravskoslezském kraji přestala platit smogová situace

vydáno:

aktualizace:
29.12.2021 13:19

Ostrava - Rozptylové podmínky v Moravskoslezském kraji se zlepšily. Meteorologové tak dnes zrušili smogovou situaci, která v části kraje začala platit z neděle na pondělí a byla vyhlášena pro oblast Karvinska, Ostravska a Frýdecko-Místecka. Vyplývá to z informací Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

foto

Pohled na Ostravu zahalenou ve smogu - ilustrační foto. ČTK Ožana Jaroslav

"Rozptylové podmínky budou nadále dobré. Průměrné čtyřiadvacetihodinové koncentrace prašného aerosolu se budou pohybovat zpočátku většinou kolem nebo místy nad hodnotou stanoveného imisního limitu 50 mikrogramů na metr krychlový, postupně již budou pod tímto limitem," uvedli dnes v poledne meteorologové.

V poledne se průměrné denní koncentrace polétavého prachu v ovzduší pohybovaly v regionu rozmezí od 18 do 97 mikrogramů na metr krychlový. Podle aktuálních dat tříhodinového průměru byla okolo 13:00 nejhorší situace v Ostravě-Radvanicích, kde bylo naměřeno 41,3 mikrogramu na metr krychlový. Na většině míst kraje už meteorologové aktuální situaci hodnotili jako dobrou nebo velmi dobrou.

Kvalitu ovzduší v regionu ovlivňuje několik faktorů. Kromě geografické polohy a povětrnostních podmínek hraje velkou roli hromadění zplodin z průmyslových zdrojů, lokálních topenišť, z dopravy a velkou měrou hlavně v zimních měsících přenos emisí z Polska.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A