V italském Tridentsku nalezli tělo muže s českými doklady

vydáno:

aktualizace:
13.01.2023 19:38

Milán/Praha - V lese u italského města Avio, které se nachází v Tridentsku, bylo nalezeno tělo muže s českými doklady. Uvedl to místní deník il Dolomiti. Podle informací tisku bylo mrtvému 47 let a jeho totožnost italská policie ověřuje u českých orgánů. České ministerstvo zahraničí ČTK potvrdilo, že italská policie kontaktovala generální konzulát v Miláně kvůli nálezu pozůstatků, které by mohly patřit českému občanovi.

foto

Italská policie - ilustrační foto. ČTK/AP

Pozůstatky byly podle tisku v pokročilém stadiu rozkladu, což ztěžuje identifikaci. Mrtvoly si všiml kolemjdoucí turista, který zavolal policii. Ta spolu s horskou službou a hasiči vyzvedla tělo ve středu večer.

Italská policie navázala kontakt s českými úřady a snaží se zajistit oficiální identifikaci mrtvého. Není ale jasné, kdy by se tak mohlo stát.

"V tuto chvíli můžeme potvrdit, že italská policie dnes kontaktovala náš generální konzulát v Miláně kvůli nálezu ostatků, u kterých máme indicie, že by se mohlo jednat o českého občana," uvedla Mariana Wernerová, mluvčí české diplomacie. "Italské úřady budou v následujících dnech provádět identifikaci a náš generální konzulát zůstává s italskou stranou v kontaktu," dodala.

Italská policie také prošetřuje příčiny úmrtí. Vyšetřovatelé se domnívají, že turista spadl během exkurze v okolních horách, kam návštěvníci míří za zbytky opevnění z první světové války. V oblasti bojovala italská armáda proti rakousko-uherským vojskům.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A