V centru Prahy se polil hořlavinou a zapálil muž, je v kritickém stavu

vydáno:

aktualizace:
16.02.2023 12:24

Praha - Před restaurací v Haštalské ulici v centru Prahy se ve středu večer polil hořlavinou a zapálil dvaačtyřicetiletý muž. Má popáleniny na polovině těla. Motiv a okolnosti jeho činu vyšetřuje policie. Vyplývá to z informací pražských zdravotnických záchranářů na twitteru a od mluvčího pražské policie Jana Rybanského. Muž je v kritickém stavu, uvedla na dotaz ČTK mluvčí vinohradské nemocnice Tereza Romanová.

foto

Sanitka. Ilustrační foto. Chaloupka Miroslav

Muž před činem něco říkal, oheň uhasili svědci, řekl ČTK Rybanský. "Utrpěl popáleny prvního a druhého stupně na 50 procentech těla, byl při vědomí," popsali na twitteru záchranáři. Podali mu tlumící léky a léky proti bolesti, doplnili tekutiny a převezli ho do vinohradské nemocnice, dodali.

Romanová potvrdila, že vinohradská nemocnice ve středu večer přijala k hospitalizaci muže s rozsáhlým popáleninovým traumatem. "Jeho stav je kritický, děláme však maximum pro jeho záchranu," dodala.

Podobná událost se stala v lednu 2019 před sochou svatého Václava na Václavském náměstí. Čtyřiapadesátiletý muž se tam také polil hořlavinou a zapálil, ve vážném stavu byl převezen do nemocnice. Strážníci městské policie tehdy kvůli tomu následně nepřetržitě monitorovali horní konec náměstí poblíž pietních míst, která připomínají výročí sebeupálení Jana Palacha.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A