V části ČR bude hodně foukat i v úterý, v místech se sněhem budou sněhové jazyky

vydáno:

aktualizace:
27.03.2023 18:45

Praha - Na jihu Čech a ve východní polovině ČR bude hodně větrno nejen dnes, ale i v úterý. V polohách se sněhem bude vítr do noci na středu tvořit sněhové jazyky. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Dnes má vítr ve zmíněných oblastech foukat rychlostí kolem 70 kilometrů v hodiny, v úterý by měly být jeho poryvy o něco slabší, kolem 65 kilometrů v hodině.

foto

Auto na zasněžené silnici. Ilustrační foto. ČTK Hájek Ondřej

Upozornění před silným větrem platí do úterního večera pro východní okresy Jihočeského kraje, pro Vysočinu a Pardubický, Jihomoravský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Se sněhovými jazyky je třeba podle meteorologů počítat od středních až vyšších poloh na severu a severovýchodě území, hlavně v Jizerských horách, Krkonoších, Jeseníkách a Beskydech.

Podle ČHMÚ od dnešního rána přechází přes Česko od západu výrazná studená fronta, na které se i v nižších polohách rychle mění dešťové srážky ve sněhové. Při přechodu této fronty zatím nejvíce sněhu, sedm centimetrů, napadlo ráno v Liberci. "Sedm centimetrů sněhu hlásí i Děčínský Sněžník. Pěkně bílo je i na Frýdlantsku," uvedli meteorologové na facebooku.

V týdnu se podle nich bude počasí měnit, bude jako na houpačce. Po nynějším ochlazení se od středy vrátí jarní teploty, které vystoupají i nad 15 stupňů Celsia, a sněhové přeháňky v polovině týdne vystřídá déšť. Víkend by měl být opět chladnější.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A