V brněnských Maloměřicích v noci vykolejily tři vozy nákladního vlaku

vydáno:

aktualizace:
08.12.2022 17:04

Brno - V brněnských Maloměřicích dnes nad ránem vykolejily tři vozy nákladního vlaku. Nehoda se obešla bez zranění, celková škoda je pět milionů korun. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Okolo 15:00 se podařilo odstranit část vykolejeného vlaku, zbývající vozy se budou nakolejovat v noci pomocí jeřábu. Po následné opravě bude obnovený dvoukolejný provoz s výjimkou dvousetmetrového úseku, uvedla Správa železnic na twitteru. Zatím jezdí vlaky stále mezi Královým Polem a Židenicemi po jedné koleji sníženou rychlostí.

foto

V brněnských Maloměřicích v noci na 8. prosince 2022 vykolejily tři vozy nákladního vlaku. PR Správa železnic

Nehoda se stala dnes po 02:00. "Při mimořádné události nebyl nikdo zraněn. Na místě mimořádné události byla odhadnuta škoda na vlaku jeden milion a škoda na infrastruktuře na čtyři miliony korun," uvedl Drápal. Doplnil, že Drážní inspekce zahájila vlastní vyšetřování včetně zpracování závěrečné zprávy.

Doprava v místě zhruba tři hodiny stála, v 05:25 byl obnoven provoz po jedné traťové koleji sníženou rychlostí, uvedly České dráhy na webu. Konec omezení aktuálně předpokládají v pátek v poledne.

Jednokolejný provoz na dvousetmetrovém úseku na vjezdu do Maloměřic od Králova Pole potrvá delší dobu kvůli tomu, že vykolejený vlak poškodil atypickou výhybku, kterou je nutné vyrobit.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A