Ukrajina získá zpět všechna svá města, řekl Zelenskyj po ztrátě Severodoněcku

vydáno:

aktualizace:
25.06.2022 23:16

Kyjev - Ukrajina získá zpět všechna města, která na jejím území zabrali Rusové, prohlásil ve večerním videu ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Vyjádření přišlo poté, co se dnes ruské jednotky po vleklé ofenzivě definitivně zmocnily východoukrajinského Severodoněcku.

foto

Ilustrační foto - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj na tiskové konferenci 23. dubna 2022 v metru pod hlavním kyjevským náměstím. ČTK/AP Efrem Lukatsky

Ukrajinský prezident podle agentury Reuters v projevu zmínil kromě Severodoněcku také Doněck a Luhansk, které jsou od roku 2014 pod kontrolou Ruskem podporovaných separatistů. Po únorové invazi pak Rusové z větších měst dobyli také Cherson a Mariupol na jihu Ukrajiny.

Zelenského slova zároveň přišla po noci ruského bombardování v různých částech Ukrajiny. Podle prezidenta na Ukrajinu dopadlo 45 ruských raket a střel. Kyjev dříve uvedl, že útok byl částečně veden z běloruského území.

Moskva tvrdí, že při útoku na východoukrajinské město Kosťantynivka zahynulo až 80 polských žoldnéřů, neposkytla však v tomto směru mnoho podrobností. Ruská armáda ráno ostřelovala také vojenskou základnu v ukrajinském Javorivu blízko polské hranice, čtyři lidé při tom utrpěli zranění. Střely zasáhly také vesnici Desna v Černihivské oblasti, kde je výcvikové středisko ukrajinské armády.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Rusko dobylo Severodoněck, na Ukrajině zahynuli polští žoldnéři Rusko dobylo Severodoněck, na Ukrajině zahynuli polští žoldnéři

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A