Ruské ostřelování Slovjansku si podle ukrajinské správy vyžádalo dva mrtvé

vydáno:

aktualizace:
27.03.2023 13:37

Kyjev - Ruské ostřelování si ve východoukrajinském Slovjansku vyžádalo nejméně dva mrtvé a desítky zraněných, uvedla místní správa. V okupovaném Melitopolu se dnes ráno ozvaly výbuchy ve dvou budovách, kde byli umístěni ruští vojáci a příslušníci bezpečnostních složek. Podle serveru RBK-Ukrajina to dnes uvedl starosta města jihoukrajinského města Ivan Fedorov. Okupační správa hovoří o zásahu vysokoškolských kolejí.

foto

Následky ruského ostřelování ve východoukrajinském Slovjansku, 27. března 2023.  ČTK/AP LIBKOS

"Ve Slovjansku jsou dva mrtví a 29 zraněných, poškozeny byly administrativní budovy a kanceláře a pět obytných budov a sedm domů," napsal na facebooku šéf doněcké oblastní správy Pavlo Kyrylenko. K příspěvku připojil fotografie ulic posetých troskami a zničených automobilů. Ruské síly podle něj zasáhly centrum města, vzdáleného jen několik desítek kilometrů od fronty, okolo 10:30 místního času (9:30 SELČ) dvěma střelami S-300.

Výbuchy dnes otřásly Melitopolem na jihu Ukrajiny. "Mnohokrát jsme říkali, že v zabraných budovách technické školy a univerzity jsou jak kasárna, tak budova, kde sídlí 'správa' jejich (ruských) speciálních služeb, takzvané ministerstvo státní bezpečnosti. Proto byly dnes ráno v těchto dvou budovách slyšet výbuchy," řekl Fedorov. "Očití svědci viděli, jak ruští vojáci z této ubytovny jednoduše vybíhali ve spodním prádle," dodal představitel ukrajinské správy.

Okupační správa města podle ruské agentury TASS uvedla, že v Melitopolu byli po ukrajinském ostřelování civilních objektů dva lidé převezeni se zraněními do nemocnice. Zasaženy byly podle ní studentské koleje místní univerzity.

Silný výbuch se dnes ráno podle RBK-Ukrajina ozval také v okupovaném Doněcku. V jihoukrajinském Mariupolu rovněž dnes patrně při pokusu o atentát explodoval automobil Ruskem dosazeného šéfa policie Michaila Moskvina.

Podobná prohlášení jednotlivých stran konfliktu není možné v podmínkách války bezprostředně nezávisle ověřit.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A