UEFA zahájila s Mourinhem řízení kvůli napadení rozhodčího

vydáno:

aktualizace:
02.06.2023 17:01

Nyon (Švýcarsko) - Evropská fotbalová unie UEFA zahájila disciplinární řízení s trenérem AS Řím Josém Mourinhem, jenž po čtvrteční prohře se Sevillou ve finále Evropské ligy sprostě nadával rozhodčímu. Postih hrozí po vyhroceném duelu v Budapešti i oběma klubům kvůli chování fanoušků.

foto

Trenér fotbalistů AS Řím José Mourinho při finálovém utkání Evropské ligy proti Seville, 31. května 2023, Budapešť. ČTK/AP Darko Bandic

Mourinho anglického rozhodčího Anthonyho Taylora nejprve ostře kritizoval na pozápasové tiskové konferenci. Následně ho ještě při odjezdu ze stadionu verbálně napadl na VIP parkovišti Puskás Arény, kde jeho výstup zachytily kamery.

Sevilla zvítězila ve finále druhé nejvyšší evropské soutěže nad AS Řím 4:1 v penaltovém rozstřelu, po 120 minutách skončil duel 1:1. Rozhodčí v něm rozdal 14 žlutých karet, což je nejvíc v historii Evropské ligy. Jednu dostal za protesty i Mourinho.

Rozhodčího napadli při odletu z Budapešti i naštvaní fanoušci italského týmu. Arbitra a jeho rodinu musela doprovodit letištní ochranka.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A