U šumavské Kvildy na Prachaticku meteorologové naměřili ráno minus 29 stupňů

vydáno:

aktualizace:
08.02.2023 10:41

Kvilda (Prachaticko) - U šumavské Kvildy na Prachaticku meteorologové naměřili ráno minus 29 stupňů Celsia, což je dnes nejnižší hodnota v republice. Silné mrazy začaly na Šumavě v pondělí. Stanice Perla u Kvildy vyrovnala rekord pro dnešní den z roku 2005. ČTK to řekla Eva Plášilová z českobudějovické pobočky hydrometeorologického ústavu.

foto

U šumavské Kvildy na Prachaticku meteorologové naměřili ráno 8. února 2023 minus 29 stupňů Celsia, což je dnes nejnižší hodnota v republice. ČTK Pancer Václav

"Jedná se zatím o tři nejchladnější dny této zimy, kdy nízké teploty byly především na Šumavě," uvedla. V pondělí bylo na stanici Perla minus 29,8 stupně Celsia, v úterý minus 28,3 stupně.

Dnes silně mrzlo také na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 28,1 stupně Celsia. Březník pak zaznamenal teplotu minus 25,7 stupně Celsia. V nižších polohách na jihu Čech se dnes po ránu teploty pohybovaly kolem minus deseti stupňů Celsia. "Nejedná se o nic mimořádného, odpovídá to tomu, že je únor. Pouze my jsme si už trochu na takové teploty odvykli," uvedla Plášilová.

Podle předpovědi meteorologů se však v následujících dnech nepatrně oteplí. Plášilová odhaduje, že ve čtvrtek ráno bude na Šumavě až o pět stupňů tepleji než dnes. Od pátku se tam budou ranní teploty zřejmě blížit k minus 20 stupňům Celsia.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A