Třiatřicetiletý Čech v Tyrolsku spustil lavinu, utrpěl zranění

vydáno:

aktualizace:
19.02.2023 10:15

Innsbruck - Český turista v sobotu odpoledne v rakouských Alpách vyvolal lavinu, která jej následně zčásti zasypala. Třiatřicetiletý muž, který byl součástí čtyřčlenné české skupiny, utrpěl zranění a byl přepraven do nemocnice, informovala dnes tyrolská zemská policie.

foto

Ilustrační foto - Rozsáhlá lavina (na snímku) v tyrolském Wattenbergu v Rakousku zasypala 17 lyžařů, kteří podle všeho pocházeli z České republiky, nejméně pět z nich neštěstí nepřežilo. ČTK/AP ZOOM.TIROL

Skupina českých turistů, ve které byli jeden muž a tři ženy, vyrazila v sobotu odpoledne na horu Hohe Warte u tyrolské obce Schmirn. Muž se následně vydal na takzvaném splitboardu jako první do údolí, čímž ovšem vyvolal lavinu. Ta jej podle tyrolské policie strhla a vlekla asi 300 metrů; zčásti jej zasypala. Pomohlo mu, že stihl aktivovat airbag ve svém lavinovém batohu, který jej udržel na povrchu.

Třiatřicetiletý Čech podle policie utrpěl zranění, o jejich závažnosti ale informace neposkytla. Vrtulník jej přepravil do univerzitní nemocnice v Innsbrucku. Ostatním členům turistické skupiny se nic nestalo, doplnila agentura APA.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A