Svoboda končí i ve správní radě VZP, poslanci ODS vybrali jeho nástupce

vydáno:

aktualizace:
04.04.2023 22:09

Praha - Poslanec ODS Bohuslav Svoboda kvůli zvolení do funkce pražského primátora končí ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP). Poslanecký klub ODS dnes vybral jeho nástupce, kterého by mohla ve středu potvrdit Poslanecká sněmovna, uvedl Svoboda večer na twitteru. Nahradit ho má jeho stranický kolega Ferdinand Polák.

foto

Ilustrační foto - Čtvrtá část ustavující schůze pražského zastupitelstva, ze které by mělo vzejít nové vedení metropole, 16. února 2023, Magistrát hl. města Prahy. Nově zvolený primátor Bohuslav Svoboda (ODS). ČTK Šimánek Vít

"Teď na klubu padlo rozhodnutí, že pana Svobodu (s lítostí) stahujeme a nastoupí náš náhradník," sdělil serveru Seznam Zprávy předseda poslanců ODS Marek Benda.

Svoboda avizoval už v polovině února, že ve správní radě největší tuzemské zdravotní pojišťovny skončí. Ještě minulý týden se však jednání správní rady zúčastnil, uvedly Seznam Zprávy. Svoboda serveru řekl, že VZP opustí, až za něj ODS navrhne náhradu.

Polák je bývalým náměstkem ministra zdravotnictví z éry ministra Leoše Hegera (TOP 09) a je také místostarostou pražské čtvrti Klánovice. Jako náhradníka do správní rady ho už loni na začátku roku schválili poslanci, uvedly Seznam Zprávy. Členství ve správní radě VZP je spojeno s měsíční odměnou 22.000 korun.

Devětasedmdesátiletý Svoboda kvůli funkci primátora rezignoval na funkci předsedy sněmovního zdravotního výboru. Na této pozici ho vystřídala Zdenka Němečková Crkvenjaš. Skončil i jako přednosta gynekologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Svoboda se stal pražským primátorem v polovině února. Už před zvolením oznámil, že zůstane jen řadovým poslancem.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A