Studenti zlínské univerzity navrhli obaly pro čokoládovou tyčinku Kofila

vydáno:

aktualizace:
02.02.2023 10:22

Zlín - Studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati navrhli obaly pro čokoládovou tyčinku Kofila. U příležitosti oslavy stého výročí si česká tyčinka nadělila designovou edici, která vznikla ve spolupráci s ateliérem Grafický design Fakulty multimediálních komunikací, sdělila dnes ČTK mluvčí univerzity Petra Svěráková. Studenti navrhli téměř 80 designů, vybráno bylo sedm, které se dostaly do výroby.

foto

Studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati navrhli obaly pro čokoládovou tyčinku Kofila. U příležitosti oslavy stého výročí si česká tyčinka nadělila designovou edici, která vznikla ve spolupráci s ateliérem Grafický design Fakulty multimediálních komunikací, sdělila 2. února 2023 ČTK mluvčí univerzity Petra Svěráková. Studenti navrhli téměř 80 designů, vybráno bylo sedm, které se dostaly do výroby. ČTK Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

"Studenti se ve svých návrzích inspirovali nejen spojením typického prvku Kofily, kterým je káva a čokoláda, ale také původním designem od Zdenka Rykra nebo vzory, které byly v době vzniku Kofily populární," uvedla mluvčí. Návrhy posuzovala odborná porota.

Jako nejlepší byl vyhodnocen design Ivana Večerka s číslovkou 100 a dělaný formou linorytu. "Druhým nejlepším návrhem se stal ručně ilustrovaný návrh Lucie Nguyenové, který zobrazuje různé asociace k tyčince a dohromady tvoří jednoduchý grafický celek, jemuž vévodí ilustrovaný nápis Kofila. Třetím nejlepším návrhem je geometrická ilustrace od Izabely Princové, ve které jsou zakomponovány hrnečky s kávou, a číslice 100 je tvořena z kávových zrn," uvedla mluvčí. V dalších vybraných návrzích se objevil motiv šachovnice nebo inspirace secesními vzory.

"Designových edicí je symbolicky sedm, stejně jako je sedm dní v týdnu. Ke stoletému výročí vytvořila značka speciální komunikační kampaň, se kterou se lidé setkají v průběhu února nejen v televizi, ale bude mít přesah i do sociálních médií s využitím influencerů. Práce studentů se tak dostane do povědomí širokému publiku," uvedla mluvčí.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A