Stotříletá Švédka absolvovala seskok padákem jako nejstarší žena na světě

vydáno:

aktualizace:
31.05.2022 08:53

Stockholm - Adrenalinovou zábavu si člověk nemusí upírat ani ve vysokém věku. O víkendu to prokázala Švédka Rut Larssonová, která ve 103 letech absolvovala tandemový seskok padákem. Zapsala se tím do Guinnessovy knihy rekordů, uvedla agentura DPA.

foto

Stotříletá Švédka Rut Larssonová v Motale absolvovala seskok padákem jako nejstarší žena na světě, 29. května 2022. ČTK/AP Jeppe Gustafsson

Pro Larssonovou to byl už druhý seskok, ten první si dopřála před třemi lety. Tentokrát ji doprovázel parašutista Joackim Johansson, který s ní v neděli za krásného počasí bezpečně přistál poblíž města Motala, asi 200 kilometrů jihozápadně od Stockholmu.

Seniorka sice už špatně vidí a pohybuje se s pomocí chodítka, ale seskok si užila. "Tam nahoře bylo prostě nádherně," řekla švédské stanici SVT. Strach prý vůbec neměla. "Na padání jsem už zvyklá," zažertovala Larssonová, která překonala dosud nejstarší ženu na padáku jen těsně. V roce 2019 seskočila padákem Američanka Kathryn Hodgesová ve věku 103 let a 129 dní. Larssonové je 103 let a 259 dní.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A