Slavný sjezd SP v Ga-Pa se letos kvůli teplému počasí neuskuteční

vydáno:

aktualizace:
10.01.2023 17:42

Garmisch-Partenkirchen (Německo) - Slavný sjezd Světového poháru mužů na sjezdovce Kandahar v Garmisch-Partenkirchenu se letos kvůli teplému počasí neuskuteční. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes po kontrole sněhových podmínek oznámila, že se v německém středisku vzhledem k současnému stavu trati a nepříznivé předpovědi počasí na konci ledna nepodaří závody uspořádat.

foto

Sjezdovka Kandahar v Garmisch-Partenkirchenu, kde se konají slavné sjezdy Světového poháru mužů, na snímku ze 4. ledna 2023.  ČTK/AP Alessandro Trovati

V Ga-Pa se měl jet 28. ledna tradiční sjezd, o den později měl být na programu obří slalom. FIS nyní hledá možnosti náhradních termínů v jiném dějišti. Na začátku ledna se na zdejších svazích uskutečnil slalom mužů, podmínky na uměle zasněžené trati se ale v teplém počasí rychle zhoršovaly.

Kvůli nepříznivému počasí či chybějícímu sněhu už museli pořadatelé v aktuální sezoně SP rušit řadu závodů. Jet se nemohl mimo jiné sjezd na nové trati v Zermattu a Cervinii, naposledy byl v minulém týdnu odvolán druhý slalom žen v Záhřebu.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A