Silné bouře si v Německu vyžádaly desítky zraněných

vydáno:

aktualizace:
20.05.2022 23:28

Berlín - Až 40 zraněných, z nichž deset je ve vážném stavu, způsobila dnes odpoledne silná bouře ve městě Paderborn na západě Německa. Meteorologové prověřují, zda se v oblasti neprohnalo tornádo. Silná bouře zasáhla i nedaleké město Lippstadt v Severním Porýní-Vestfálsku, uvedla agentura DPA. V Bavorsku utrpělo v důsledku bouře zranění 14 lidí.

foto

Následky bouře v Německu. Ilustrační foto. ČTK Oliver Berg

Podle policejní mluvčí město Paderborn zasáhlo tornádo. Silný vítr strhl řadu střech v místním průmyslovém parku a způsobil další škody na majetku. Policie dříve prohlásila, že na místě panuje chaos.

Ve zhruba sedmdesátitisícovém městě Lippstadt, které je vzdálené 35 kilometrů od Paderbornu, bouře vyvrátila stromy a zablokovala asi stovce lidí východ z místního bazénu. Shodila také vršek věže jednoho z kostelů. Na místě zasahovalo několik stovek hasičů.

Silné bouřky způsobily také problémy ve veřejné dopravě v Severním Porýní-Vestfálsku a řada spojů byla zrušena či musela jet po náhradní trase. Popadané stromy poničily automobily či zablokovaly železniční tratě a silnice.

Úřady v Bavorsku oznámily, že 14 lidí dnes utrpělo zranění, když se zřítila dřevěná chata, v níž se ukryli před bouří v oblasti jižně od Norimberka. Mezi zraněnými je několik dětí a 37letá žena, která byla letecky přepravena do nemocnice s vážnými poraněními.

Silné až extrémní bouřky s přívalovými srážkami, silným nárazovým větrem a krupobitím přešly dnes večer od západu také přes Česko.

Autor:
www.ctk.cz

Dokument ke zprávě: Část Česka zasáhly extrémní bouřky, popadané stromy komplikovaly provoz vlaků Část Česka zasáhly extrémní bouřky, popadané stromy komplikovaly provoz vlaků

Profil ke zprávě: Část Česka zasáhly extrémní bouřky, popadané stromy komplikovaly provoz vlaků Část Česka zasáhly extrémní bouřky, popadané stromy komplikovaly provoz vlaků

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A