Seat potvrdil plán výroby elektromobilů a baterií, investuje deset miliard eur

vydáno:

aktualizace:
09.11.2022 13:06

Madrid - Automobilka Seat, která je součástí skupiny Volkswagen, i přes počáteční výhrady k vládním dotacím potvrdila rozsáhlý projekt výroby elektromobilů a baterií ve Španělsku. Ve videu o tom dnes informoval šéf podniku Wayne Griffiths. Projekt pod vedením Seatu, do něhož se zapojí dalších 60 firem napojených na Volkswagen, počítá s investicí deset miliard eur (243,8 miliardy Kč).

foto

Španělská automobilová značka Seat změnila posedmé v historii své logo (na snímku). Naposledy měnila znak v roce 1999. Oznámila to 27. září v Paříži na tamním autosalonu. ČTK Sadílek Jan

Cílem projektu je elektrifikace španělského automobilového průmyslu. Ze Španělska by se tak mělo stát evropské centrum výroby elektromobilů a baterií.

Španělská vláda v říjnu uvedla, že Seat obdrží 397,4 milionu eur z celkové částky 877 milionů eur v první fázi programu financování elektromobilů. Madrid k tomu využije unijní fond obnovy po pandemii covidu-19. Automobilka už dříve uvedla, že tyto finanční prostředky nejsou dostatečné.

"Dnešek je pro nás všechny historickým dnem, protože jsme učinili strategický krok," uvedl ve videu Griffiths. "Partneři Seat, Volkswagen Group, PowerCo a Future: Fast Forward přijali projekt PERTE VEC a společně ve Španělsku investují deset miliard eur," dodal.

PERTE je zkratka, která ve Španělsku označuje strategické projekty pro hospodářskou obnovu a transformaci, na nichž spolupracuje veřejný a soukromý sektor. PERTE VEC se týká sektoru elektrických a připojených aut.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A