Safin: Gól mi předpověděla mamka, zdálo se jí o tom

vydáno:

aktualizace:
19.03.2023 19:02

Praha - Svůj premiérový gól v extraligovém play off zaznamenal hned v úvodním vystoupení hokejistů Sparty v letošních vyřazovacích bojích útočník Ostap Safin. A jak po dnešním čtvrtfinálovém utkání proti Třinci v rozhovoru s novináři prozradil, jen se tak vyplnil sen jeho maminky, který se jí na dnešek zdál.

foto

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 1. zápas: HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec, 19. března 2023, Praha. Ostav Safin (vpravo) ze Sparty překonává Marka Mazance v brance Třince. ČTK Vondrouš Roman

Čtyřiadvacetiletý urostlý forvard byl vůbec prvním ze sparťanů, kdo se prosadil play off probíhající sezony. V polovině 12. minuty ho pohotově našel Gustaf Thorell a pražský rodák, jenž strávil předchozích pět sezon v zámoří, v dobré pozici nezaváhal. Prostřelil Marka Mazance a Pražané šli do vedení.

"Mamka mi akorát ráno říkala, jak se jí zdálo, že jsem dal první gól. Vážně, čistá pravda," hlásil s úsměvem Safin. "Nějak to zkrátka vyšlo, vůbec nevím, jak tohle funguje, ale díkybohu, že to tam opravdu padlo. Byla to však hlavně zásluha hráčů, kteří mi to poslali před bránu. Nebylo to zase tak náročný," dodal Safin.

Celý příběh byl pro něho ještě o to hezčí, že maminka nechyběla mezi více než 13 tisíci diváky v ochozech O2 areny. "Jasně, že tady byla. Jen co teď tady dojedu na kole, tak se tomu budeme smát," řekl Safin.

Podle všeho se podobná předpověď nenaplnila poprvé. Přijde nějaká další před pondělním pokračováním série? "Těžko říct. Třeba se jí bude zdát o dvou gólech… Jak říkám, byla to zajímavá věc. Mamka většinou říká takovéhle věci, které se pak plní. Tak uvidíme, co bude před dalším zápasem," hlásil Safin.

Jeho čtvrté formaci zápas vyšel na výbornou. Vedle něho se prosadil i další její člen Olavi Vauhkonen, který ale skóroval v přesilové hře s jinými hráči. "S kluky jsme se o tom bavili, celou dobu jsme teď spolu trénovali. Myslím, že jsme zkrátka hráli jednoduše a snažili se plnit, co máme. A k tomu jsme vstřelili dva góly, za což jsme moc rádi," pochvaloval si Safin.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Hokejisté Sparty v úvodním duelu čtvrtfinále play off přehráli Třinec 3:2 Hokejisté Sparty v úvodním duelu čtvrtfinále play off přehráli Třinec 3:2

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A