Růžičku udivuje, že je lídrem bodování hokejové extraligy, vede i mezi střelci

vydáno:

aktualizace:
30.12.2022 21:17

Třinec (Frýdecko-Místecko) - Martin Růžička se zasloužil dvěma góly o výhru třineckých hokejistů 6:2 nad Libercem a s 18 zásahy nově vede tabulku střelců. Excelentní kanonýr je zároveň v 37 letech i nejproduktivnějším hráčem aktuálního ročníku (18+19). Obě branky vstřelil ve třetí třetině a Oceláři díky jeho trefám odskočili během 119 sekund na 4:1.

foto

Utkání 33. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec, 30. prosince 2022, Třinec. Zleva Jan Zahradníček z Třince, Milan Doudera z Třince, Milan Doudera z Třince, Martin Růžička z Třince a Erik Hrňa z Třince. ČTK Pryček Vladimír

Růžička přiznal, že je překvapený, že je lídrem kanadského bodování extraligy. "V mých letech...Je to pěkné, ale vůbec to neřeším. Snažím se pomoct týmu," řekl Růžička novinářům, od kterých slyšel připomínku, že v minulém zápase na Kladně mohl vidět, že body se sbírají i v pokročilejším věku. Jaromír Jágr přispěl v 51 letech dvěma asistencemi k prohře Ocelářů. "Ale to je unikát! Takový se rodí jednou za čas," doplnil s úsměvem.

Třinec hrál s Libercem ještě ve 40. minutě 1:1, ale před odchodem do kabin vrátil Ocelářům vedení Hudáček. "Ten gól nám hodně pomohl. Do té doby to bylo takové nemastné neslané. Ve třetí třetině už nám napadalo prakticky všechno, čeho jsme se dotkli," konstatoval.

Růžička přiznal, že vůbec neví, jak vstřelil první gól. Základem bylo nahození Doudery od modré čáry, které ještě tečoval Marcinko, než se puk odrazil od šťastného střelce. "Pouze jsem projížděl a najednou je puk v bráně. Jen jsem viděl, jak puk vylétl od beka a nějak se to ode mě odrazilo," popsal.

Druhou branku vstřelil netypicky jako člen čtvrté formace. Nahradil Kurovského, který měl problémy s bruslí. "Na střídačce řvali 'křídlo, křídlo'. Byl jsem zrovna u dvířek, tak jsem tam skočil. S Dravcem (Draveckým) už jsme v minulosti něco nahráli, hned jsme si řekli i na střídačce, že jsme zavzpomínali na staré časy. Pěkně to dopadlo."

Růžička zaujal ve druhé třetině i technickým uměním, když pomohl nasadit na plexi u střídaček ochrannou přepážku. "Práce všeho druhu," rozesmál se Růžička. "Viděl jsem, že tam nikdo nejde, tak jsme se dívali, jak to spravit. Naštěstí se to povedlo a mohli jsme hrát dál," komentoval neobvyklou aktivitu.

Třinec minulé kolo prohrál na ledě posledního Kladna a Růžička podotkl, že je naštval i výkon. "Neodehráli jsme tam vůbec dobrý zápas. Chtěli jsme to odčinit a odčinili," těšilo Růžičku. "Dali jsme šest gólů a na to bychom měli vždycky vyhrát. Byly ale v naší hře momenty, kdy jsme dělali voloviny. Pořád si říkám, že je nesmíme dělat, ale stále se objevují. Ale celkově si myslím, že jsme neodehráli špatný zápas."

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Třinec zdolal i díky čtyřem gólům ve třetí třetině Liberec 6:3 Třinec zdolal i díky čtyřem gólům ve třetí třetině Liberec 6:3

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A