Rusko po odchodu wagnerovců od Bachmutu výrazně méně útočí

vydáno:

aktualizace:
29.05.2023 20:45

Kyjev - Rusové po odchodu žoldnéřů Wagnerovy (v ruském přepisu Vagnerovy) skupiny od Bachmutu snížili u tohoto východoukrajinského města intenzitu svých útočných operací. Na telegramu to dnes uvedla náměstkyně ukrajinského ministra obrany Hanna Maljarová, podle které Ukrajinci stále drží část jihozápadního Bachmutu. Moskva město předminulý týden prohlásila za dobyté, Kyjev to oficiálně nepotvrdil.

foto

Kouř stoupá z budov v Bachmutu během bojů, 26. dubna 2023.  ČTK/AP Libkos

"Intenzita nepřátelské ofenzivy se výrazně snížila, protože nepřítel nahradil wagnerovce běžnými jednotkami. Naši vojáci tento postup nepříteli výrazně ztěžují," píše v příspěvku na sociální síti Maljarová, podle které ale ruská armáda na bachmutské frontě se stejnou intenzitou pokračuje v dělostřeleckém ostřelování.

"Naše jednotky kontrolují jihozápadní čtvrť Bachmutu," uvádí Maljarová.

Wagnerovci, soukromá vojenská skupina ruského podnikatele Jevgenije Prigožina, se z Bachmutu začala stahovat 25. května. Prigožin oznámil, že své pozice jeho bojovníci přenechají ruské armádě.

O východoukrajinské město, které má nyní podle pozorovatelů už spíše symbolickou než strategickou hodnotu, bojovali ruští a ukrajinští vojáci tvrdě po dlouhé měsíce. Převzetí kontroly nad Bachmutem Moskva ohlásila 20. května.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A