Ruské ostřelování Avdijivky zabilo dva civilisty včetně nemluvněte

vydáno:

aktualizace:
31.03.2023 22:49

Kyjev - Při ruském dělostřeleckém ostřelování Avdijivky na východě Ukrajiny zemřeli dva lidé včetně dítěte narozeného v roce 2022 a další dvě osoby při něm utrpěly zranění, uvedl podle agentury Unian vedoucí ukrajinské prezidentské kanceláře Andrij Jermak. Podle šéfa oblastní správy Pavla Kyrylenka při ostřelování zemřelo pětiměsíční dítě a jeho babička a rodiče dítěte utrpěli zranění.

foto

Ukrajinský policista u trosek domů v Avdijivce zničených ruskými útoky. 7. března 2023. ČTK/AP Evgeniy Maloletka

Kyrylenko také uvedl, že rodina se odmítla z místa evakuovat. U Avdijivky se přitom odehrávají tvrdé boje a ruské síly se toto město ležící v těsné blízkosti frontové linie snaží obklíčit.

"Této tragédii se dalo předejít - zrovna včera (ve čtvrtek) už policisté poněkolikáté přemlouvali matku miminka, aby myslela na syna a odjela. Bohužel ani tvrdý tón nevedl ke kýženému výsledku," sdělil Kyrylenko a zdůraznil, že lidé zůstávající na místě by se v zájmu zachování života měli evakuovat.

V Avdijivce podle agentury Unian stále zůstává několik stovek civilistů, kteří přežívají převážně ve sklepích. Výbuchy nebo ostřelování jsou tam na denním pořádku. Podle hodnocení analytiků z amerického Institutu pro studium války z minulého týdne přesměrovaly ruské síly svoji hlavní pozornost z Bachmutu, o jehož dobytí se marně snaží už řadu měsíců, právě na Avdijivku.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A