Ruská divize americké internetové firmy Google vyhlásila bankrot

vydáno:

aktualizace:
17.06.2022 12:39

Moskva - Ruská divize americké internetové společnosti Google ve čtvrtek vyhlásila bankrot. Uvedla to dnes agentura Interfax, která se odvolává na soudní záznamy. Divize tento krok následně potvrdila. O záměru vyhlásit bankrot informovala už v květnu s tím, že ruské úřady jí obstavily bankovní účet, čímž jí znemožnily provádět veškeré platby.

foto

Ilustrační foto - Logo internetové společnosti Google ČTK Bernd von Jutrczenka

"Vzhledem k tomu, že ruské úřady Googlu obstavily jeho ruský bankovní účet, už nebylo fungování naší ruské kanceláře udržitelné. Proto divize vyhlásila bankrot," uvedl podle agentury Reuters mluvčí firmy. "Lidé v Rusku se spoléhají na naše služby. Zachováme dostupnost bezplatných služeb, jako je Search, YouTube, Gmail, Maps, Android a Play," dodal.

Ruské úřady v minulosti Googlu vyměřily několik pokut. Jejich součástí je i sankce 7,2 miliardy rublů (zhruba tři miliardy Kč) z loňského prosince. Firma ji dostala za to, že opakovaně odmítala mazat ze svých systémů obsah v Rusku považovaný za nezákonný. Divize měla tuto pokutu zaplatit do 19. března. V květnu zahájili exekutoři kroky, které mají zajistit uhrazení pokuty.

Ruská divize Google v loňském roce hospodařila se ztrátou 26 miliardy rublů při tržbách 143,3 miliardy rublů. Ztrátu tak vykázala poprvé od roku 2009, uvedla agentura Interfax.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A