Rakušan: Policisté a hasiči dostanou peníze za přesčasy v nouzovém stavu

vydáno:

aktualizace:
29.03.2022 17:47

Praha - Policisté a hasiči dostanou peníze za přesčasovou práci za nouzového stavu při zvládání uprchlické vlny z Ukrajiny po ruské invazi. Ve Sněmovně to dnes řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Získají podle něho mimořádnou odměnu, vnitro zároveň chystá kvůli proplácení přesčasů za nouzového stavu legislativní změnu.

foto

Ilustrační foto - Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny, 29. března 2022 v Praze. Ministr vnitra Vít Rakušan. ČTK Deml Ondřej

Všechny přesčasy odpracované v nouzovém stavu spojeném s migrační krizí se podle ministra evidují. "Policistům budou formou mimořádné odměny proplaceny stejně tak jako hasičům," zdůraznil Rakušan.

Budoucí legislativa by podle něho neměla být v neproplácení 150 hodin přesčasové práce za nouzového stavu tak přísná jako nyní, návrh půjde do připomínkového řízení. "Hledáme systémové řešení, které je bude motivovat i v těch krizových stavech k tomu, aby pracovali i s nějakým řekněme drobným nadšením a finanční motivací," poznamenal.

Rakušan už minulý týden řekl, že usiluje o rychlou novelu, která by měla schválena zrychleně ve stavu legislativní nouze. "Aby v nouzovém stavu všem ozbrojeným složkám byly propláceny přesčasové hodiny," uvedl.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A