První premiérou Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude komedie S pravdou ven

vydáno:

aktualizace:
30.06.2022 00:35

Praha - První premiérou Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží na letní scéně Divadla Kalich dnes bude komedie z prezidentské pracovny s názvem S pravdou ven. Pod hrou je podepsaný francouzský autorský tandem Matthieu Delaporteová a Alexandre de la Patellire, proslavený mimo jiné komedií Jméno. Letošní ročník Hvězdného léta pod žižkovskou věží otevřela 28. června komedie Na útěku s Carmen Mayerovou a Terezou Kostkovou.

foto

Ilustrační foto - Setkání s hereckými osobnostmi z inscenací letošního ročníku Prima Hvězdného léta pod žižkovskou věží, 23. května 2022, Praha. Herečka Máša Málková. ČTK Šimánek Vít

Zahajovací premiéra čtvrtého ročníku akce je zároveň prvním titulem dlouhodobé spolupráce, na které se s Rychlým dohodl producent Divadla Kalich Michal Kocourek. Režisérem představení je Rychlého syn Ondřej. "Volba na mého syna Ondřeje není o zametání cestiček otcem, ale viděl jsem jeho skvělé představení Mrk, které zrežíroval v Divadle v Dlouhé. Moc se mi líbilo. Bylo vidět, jak skvěle pracoval se souborem. A tak mě napadlo ho požádat o spolupráci," uvedl Petr Rychlý.

Na letní scéně Divadla Kalich do 7. září naplánovali téměř 60 divadelních představení a koncertů. Diváci uvidí například Ivu Janžurovou, Janu Paulovou s Václavem Vydrou, Petra Čtvrtníčka s Jiřím Lábusem nebo Oldřicha Kaisera.

Vedle komediálních titulů i novinek pořádajícího Divadla Kalich, Komorního divadla Kalich a Divadla Palace program nabídne také tituly Saturnin, Caveman, Můžem i s mužem, Dva nahatý chlapi, Carmen Y Carmen, Hrdý Budžes, jevištní talk show Jana Krause a Honzy Dědka. Své koncerty také odehrají Tomáš Klus, Ondřej Havelka s Melody Makers nebo 4TET. Sobotní dopoledne budou patřit pohádkám.

Druhou letní premiérou Hvězdného léta pod žižkovskou věží bude 12. července společná inscenace Jany Paulové a Václava Vydry Nikdy není pozdě, v níž se představí v šesti rolích. Třetí novinkou v programu je komedie Na útěku. Očekávaná je také obnovená premiéra představení Petra Čtvrtníčka a Jiřího Lábuse Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit?, která se uskuteční 9. srpna.

Nepřízeň počasí scénu pod žižkovskou věží neohrozí, protože je letos krytá lehkou střechou chránící diváky před deštěm i slunečními paprsky. Více informací k programu Prima Hvězdného léta se nachází na www.divadlokalich.cz.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A