Provoz na koridoru z Rakouska je obnovený po jedné koleji, stál devět hodin

vydáno:

aktualizace:
08.12.2022 16:35

Moravský Písek (Hodonínsko) - Provoz vlaků na koridoru mezi Rakouskem a Polskem u Moravského Písku na Hodonínsku je obnovený po jedné traťové koleji, vyplývá z webu Českých drah. Přerušený byl téměř devět hodin. Provoz po jedné traťové koleji potrvá několik týdnů, než bude dokončena oprava poškozené koleje, uvedly České dráhy na twitteru. Provoz přerušily dnes ráno dvě nehody, jeden člověk při nich zemřel. Na trati vznikla škoda kolem 13 milionů korun.

foto

Na přejezdu u Moravského Písku na Hodonínsku se srazil osobní vlak s automobilem, 8. prosince 2022. Následně se na stejném přejezdu srazil nákladní vlak s osobou v kolejišti. PR Správa železnic

Událost se stala kolem 6:30, provoz po jedné traťové koleji byl obnovený v 15:15. "Za místem omezení mohou vlaky navýšit zpoždění asi o pět až deset minut," informovaly České dráhy v případě dálkové dopravy. Podobně mohou být zpožděny i vlaky v regionální dopravě.

Na železničním přejezdu se ráno střetl osobní vlak s osobním vozem, vlak částečně vykolejil. Následně nákladní vlak srazil ženu, která na místě zemřela. Policie okolnosti obou nehod vyšetřuje, mohlo jít o sebevraždu.

"Na lesním železničním přejezdu došlo ke kolizi osobního vozu a osobního vlaku, následně pak ke srážce osoby projíždějícím nákladním vlakem," popsal mluvčí policie Bohumil Malášek. Doplnil, že šlo o dvaačtyřicetiletou ženu. "Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda. Zjišťujeme okolnosti a příčiny obou nehod a jejich případnou souvislost," řekl Malášek.

Nehody zcela zastavily provoz na mezinárodním koridoru z Rakouska do Polska. České dráhy regionální spoje nahradily autobusovou dopravou mezi Hodonínem a Moravským Pískem. Mezinárodní spoje Polsko - Bohumín - Břeclav - Rakousko jezdily v úseku Břeclav - Přerov a zpět odklonem přes Brno. Spoje mohly dosahovat zpoždění 60 až 90 minut.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: V brněnských Maloměřicích v noci vykolejily tři vozy nákladního vlaku V brněnských Maloměřicích v noci vykolejily tři vozy nákladního vlaku

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A