Pro Nadala skončila sezona, čeká ho pětiměsíční pauza

vydáno:

aktualizace:
03.06.2023 15:18

Barcelona - Pro španělského tenistu Rafaela Nadala skončila po páteční artroskopické operaci kyčle sezona. Po zákroku čeká držitele rekordních 22 grandslamových titulů zhruba pětiměsíční rekonvalescence. Oznámil to dnes jeho mluvčí Beníto Pérez-Barbadillo. Naposledy hrál Nadal v lednu na Australian Open.

foto

Španělský tenista Rafael Nadal ve 3. kole US Open v New Yorku, 3. září 2022. ČTK/AP Adam Hunger

Majitel rekordních 14 trofejí z antukového Roland Garros, jenž dnes slaví 37. narozeniny, si poranil flexor levého kyčelního kloubu při prohře v druhém kole melbournského grandslamu. Od té doby se léčil konzervativním způsobem a návrat na kurty odkládal.

"Chirurgický zákrok dopadl dobře, spočíval v očištění poškozených částí šlachy a jejich zpevnění," uvedl Pérez-Barbadillo podrobnosti k páteční operaci v Barceloně. "Rafa zahájí progresivní funkční rehabilitaci během několika hodin a normální proces zotavení se odhaduje na pět měsíců," dodal.

Podle nového harmonogramu léčby by se mohl k tenisu vrátit od listopadu, teoreticky by tak ještě mohl v závěru sezony na kurty nastoupit. Očekává se ale, že dá přednost přípravě na další rok. Nadal už dříve oznámil, že sezona 2024 bude zřejmě jeho poslední.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Štítky:
Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A