Při srážce s tramvají v Praze se zranily dvě dívky, jedna přišla o nohu

vydáno:

aktualizace:
03.03.2023 19:40

Praha - Při srážce s tramvají v centru Prahy se odpoledne zranily dvě dívky. Jedna přišla o nohu. Na twitteru to oznámila pražská zdravotnická záchranná služba. Při záchraně vážně zraněné dívky pomohl podle záchranářů i lékař, který šel náhodou kolem. Nohu zaškrtil páskem. Kvůli nehodě byl přibližně na půl hodiny přerušen provoz několika linek tramvají.

foto

Záchranáři zasahují v pražské Jindřišské ulici, kde tramvaj srazila dvě dívky, 3. března 2023. ČTK HZS Praha

Nehoda se stala podle webu Dopravního podniku hlavního města Prahy krátce před 17:00 u zastávky tramvaje Jindřišská. Při střetu s tramvají byla vážně zraněna devítiletá dívka, která podle záchranářů přišla o nohu. Zdravotníci ji uvedli do umělého spánku. "Další mladá dívka má úraz kolene, dospělá žena pak akutní stresovou reakci. Všechny transportujeme do FNM (Fakultní nemocnice v Motole)," oznámili záchranáři.

Zraněné devítileté dívce pomáhal ještě před příjezdem sanitky lékař, který šel v tu dobu náhodou kolem místa nehody. "Okamžitě sundal svůj pásek a vytvořil z něj improvizované zaškrcovadlo. A i po našem příjezdu nám pomáhal s péčí o vážně zraněnou holčičku. Neznámý pane doktore, moc vám děkujeme," sdělila záchranná služba.

Dívku zpod tramvaje vyprošťovali hasiči. Na místě byli také policisté. Kvůli zásahu byl obousměrně přerušen provoz osmi linek tramvají zhruba od 16:45 do 17:20.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A