Při požáru v domě v Českém Těšíně se zranilo šest lidí, škoda je pět milionů Kč

vydáno:

aktualizace:
30.11.2022 14:41

Český Těšín (Karvinsko) - Šest lidí se dnes zranilo při požáru bytu a střechy panelového domu v Českém Těšíně. Hořet tam začalo před 10:00, o hodinu později měli hasiči oheň pod kontrolou. Kvůli požáru hasiči evakuovali z domu 34 lidí. Část z nich se už mohla vrátit domů. Zranění skončili v péči záchranářů, kteří čtyři z nich převezli do nemocnice. Škoda dosahuje pěti milionů korun, řekl ČTK mluvčí moravskoslezských hasičů Jakub Kozák.

foto

V Českém Těšíně na Karvinsku zasáhl 30. listopadu 2022 požár byt a střechu panelového domu. Minimálně tři lidé se vážně nadýchali zplodin. ČTK HZS Moravskoslezského kraje

Byt ve 12. patře panelového domu začal hořet okolo 09:45. Plameny pak zasáhly střechu budovy. Na místo podle mluvčího přijelo 13 hasičských jednotek včetně jednotky polských hasičů. Kolem 11:00 dostali hasiči požár pod kontrolu a nešířil se. Kvůli požáru je poničeno pět bytů.

"Šest osob se zranilo. V jednom případě jde o malou popáleninu. Zbytek se nadýchal kouře nebo se jedná o reakci na stres," doplnil ke zraněným mluvčí hasičů s tím, že drobné popáleniny utrpěl i jeden z dobrovolných hasičů.

Plameny zničily čtyři byty. Byt pod místem vypuknutí požáru poničila voda, kterou hasiči vysávají průmyslovým vysavačem. Do většiny bytů se obyvatelé už mohli vrátit. "Statik po provedené kontrole rozhodl o nutnosti stabilizace zasaženého bytu. Velitel zásahu si tak na místo události povolal dvojici speciálních technických kontejnerů ze stanice Ostrava-Zábřeh se stabilizačními prostředky a dřevěnými hranoly. Těmi hasiči zapaží stěny a stropy," doplnil Kozák.

Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů a policie.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A