Při požáru rodinného domu ve Frýdku-Místu zemřel muž

vydáno:

aktualizace:
16.03.2023 20:32

Frýdek-Místek - Při požáru rodinného domu ve Frýdku-Místku zemřel odpoledne muž. Hasiči ho našli uvnitř domu už bez známek života, uvedli na webu. Příčinu požáru zjišťují vyšetřovatelé hasičů i policisté. Na místě zasahovaly tři jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů.

foto

Při odpoledním požáru rodinného domu ve Frýdku-Místku zemřel muž, hasiči ho našli uvnitř už bez známek života, 16. března 2023, Frýdek-Místek. ČTK Jakub Kozak

Požár byl na tísňovou linku ohlášen šest minut před 17:00, na místo vyjeli profesionální hasiči z Frýdku-Místku a dobrovolné jednotky z Frýdku a Paskova.

"Hasiči vnikli v dýchací technice, s termokamerou a vodním proudem do domu, v prvním nadzemním podlaží našli v zasaženém pokoji muže bez známek života," uvedli moravskoslezští hasiči.

Požár dostali pod kontrolu zhruba za čtvrt hodiny po příjezdu. Během zásahu vypnuli přívod elektřiny a plynu a kvůli odvětrání nasadili přetlakový ventilátor. Uvnitř domu museli rozebrat část stropu mezi podkrovím a půdním prostorem a dohasit jednotlivá ohniska. Průzkumem hasiči zjistili, že v domě nebyl nainstalován detektor kouře, takzvaný hlásič požáru. Krátce po 19:00 byl zásah ukončen, na místě zůstala dohlížet dobrovolná jednotka z Frýdku. Příčinu vzniku požáru zjišťují hasiči i specialisté z řad policie.

"V současné době jsou policisté stále na místě, a jakmile to okolnosti dovolí, budou společně s hasiči provádět ohledání místa zahoření. Již při příjezdu na místo se venku nacházely další osoby z rodinného domu," řekla po 20:00 policejní mluvčí Eva Michalíková.

Podle mluvčího záchranné služby Lukáše Humpla záchranáři již nemohli pomoci jednapadesátiletému muži, který se nacházel uvnitř domu. "Následkům požáru podlehl před jejich příjezdem. Ošetřena byla o dva roky mladší žena, která jevila známky interních obtíží. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče ji záchranáři ponechali na místě události, její transport do zdravotnického zařízení nebyl nutný," uvedl Humpl.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A