Při nehodě autobusu na Svitavsku utrpěli dva lidé středně těžké zranění

vydáno:

aktualizace:
11.03.2023 15:13

Březová nad Svitavou (Svitavsko) - Při nehodě linkového autobusu na silnici I/43 mezi Březovou nad Svitavou a Hradcem nad Svitavou utrpělo 21 lidí zranění, z toho dva cestující středně těžké, ostatní byli zraněni lehce. V autobusu, který jel z Brna na Svitavy, cestovalo celkem 45 lidí. ČTK to dnes řekla policejní mluvčí Andrea Muzikantová. Silnice byla podle hasičů v místě nehody neprůjezdná.

foto

Nehoda linkového autobusu na silnici I/43 mezi Březovou nad Svitavou a Hradcem nad Svitavou 11. března 2023. PR Facebook/HZS Pardubického kraje

"Autobus sjel do pole a převrátil se na bok. Silnice je nyní řízena kyvadlově, je tedy průjezdná," řekla okolo 11:00 Muzikantová.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. Vrtulník na místo nedoletěl kvůli špatným letovým podmínkám, uvedli na webu hasiči. Na místě zasahoval i vůz Atego zdravotnické záchranné služby z Jihomoravského kraje pro hromadný transport osob.

"Řidič, ročník 1996, je lehce zraněný. V době dopravní nehody foukal silný boční vítr, je pravděpodobné, že počasí sehrálo roli. Příčiny nehody jsou nicméně v šetření," řekla ČTK Muzikantová.

Hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (3PK/ČSSD) dnes uvedl, že záchranáři rozvezli zraněné do okolních nemocnic ve Svitavách, Litomyšli, Ústí nad Orlicí a Pardubic. "Sedm osob bylo potom převezeno k ošetření do Brna. Dalších 24 nezraněných osob bylo z místa odvezeno hasičským autobusem," uvedl hejtman.

Policie eviduje od rána v kraji přes 30, většinou méně závažných, dopravních nehod. "Zatím nejhorší situace je na Svitavsku a pak v okolí Hlinska a Nasavrk, kde je bílá tma. Nabádáme řidiče k opatrnosti," řekla k 14:00 Muzikantová.

Nejen v Pardubickém kraji komplikuje dopravu na mnoha místech silný vítr a sníh. Na většině území kraje ráno sněžilo nebo padal déšť se sněhem za silného větru. Od středních poloh se mohou místy tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A