Pražané mohou o Velikonocích navštívit trhy, muzeum nebo zoo

vydáno:

aktualizace:
26.03.2023 08:54

Praha - Na Velikonoce budou moct Pražané navštívit trhy, vyrazit budou moct také například do Muzea městské hromadné dopravy nebo pražské zoo. Největší trhy, které se konají pravidelně v centru města, potrvají letos několik týdnů, zjistila ČTK z od pořadatelů trhů. Sváteční Velký pátek letos připadá na 7. dubna a Velikonoční pondělí na 10. dubna.

foto

Na Staroměstském náměstí v Praze začaly tradiční velikonoční trhy, 25. března 2023. Potrvají do 16. dubna. ČTK Šimánek Vít

Na trzích Staroměstském náměstí, které podobně jako další velikonoční trhy v Praze začaly už tento týden, najdou lidé 71 prodejních stánků. Prodejci nabízí velikonoční dekorace jako různé druhy kraslic nebo keramiku a občerstvení. Zájemci se mohou těšit také na doprovodný program, například umělecké folklórní soubory nebo dětské tvořivé dílny. Stánky mohou lidé navštívit i na Václavském náměstí nebo na náměstí Republiky.

Na Velikonoční trhy mohou lidé zajít také na Pražský hrad na Náměstí u svatého Jiří, a to od 10:00 do 18:00, v pátek a o víkendu do 19:00.

Do 10. dubna budou i trhy na náměstí Míru, lidé tam mohou zavítat podle mluvčí městské části Prahy 2 Andrey Zoulové každý den od 10:00 do 19:00. Letos tam podle ní bude 34 prodejních stánků, které nabídnou velikonoční zboží a občerstvení, dále tam návštěvníci uvidí stánky neziskových organizací s chráněnými dílnami.

Velikonoce mohou lidé slavit také v Muzeu městské hromadné dopravy, kde si návštěvníci v pátek 7. dubna budou moct uplést pomlázku nebo vyzdobit kraslice.

V pražské zoo čekají na zájemce na Velikonoční pondělí od 10:00 do 16:00 speciální komentovaná krmení zvířat. Vybraným druhům se tam budou předávat také takzvané velikonoční enrichmentové prvky, tedy například hračky pro zpestření života zvířat.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A