Policisté v Kroměříži nadále hledají mrtvého novorozence, zřejmě jde o vraždu

vydáno:

aktualizace:
12.05.2022 17:31

Kroměříž - Policisté v Kroměříži od dnešního dopoledne hledají tělo mrtvého novorozence. Dítě se podle nich zřejmě stalo obětí vraždy. Podezřelé policie zadržela, nechtěla ale specifikovat, o kolik lidí jde. Na pacientku po prodělaném porodu, která u sebe nemá dítě, policisty dopoledne upozornil jeden z lékařů kroměřížské nemocnice. ČTK to řekla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

foto

Policejní automobil - ilustrační foto. ČTK Šálek Václav

Zprávu o prověřování násilného trestného činu zveřejnila policie dopoledne na twitteru. "Případ jsme kvalifikovali jako trestný čin vražda. Obětí je novorozenec. Podezřelé osoby jsou omezeny na osobní svobodě," uvedla policie.

Odpoledne policejní mluvčí informovala, že na místě jsou stále krajští kriminalisté, kteří si případ převzali. "Čerstvě narozené dítě i nadále hledáme. Prohledáváme okolí domu, kontejnery a kanalizaci," uvedla Kyšnerová. Platilo to podle ní i po 17:00.

Policie se případem začala zabývat na základě informací z nemocnice. "Dnes dopoledne nám oznámil jeden z lékařů kroměřížské nemocnice, že se k nim dostala pacientka po právě prodělaném porodu, která u sebe neměla dítě. Žena krátce po ošetření z nemocnice na svou žádost odešla," řekla Kyšnerová.

Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje u případu podle jejího mluvčího Jakuba Omelky nezasahovala.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A