Policie zadržela 23 fotbalových fanoušků, tři zůstávají v celách

vydáno:

aktualizace:
08.06.2023 14:11

Praha - Policie v souvislosti se středečním finálovým zápasem Evropské konferenční ligy zadržela 23 fanoušků. Tři jsou stále v policejních celách. Jeden z nich je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě a další dva z výtržnictví. ČTK to dnes řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. Ostatní zadržení fanoušci museli kvůli přestupku zaplatit pokutu a byli propuštěni.

foto

Fanoušci fotbalistů West Hamu United se sešli ve fanzóně na Letenské pláni, kde sledovali finále Evropské konferenční ligy. 7. června 2023, Praha. ČTK Svoboda Jaroslav

Většinu fanoušků, 17, policisté zadrželi kvůli konfliktu, který se odehrál ve středu odpoledne v baru v Rytířské ulici v centru Prahy. Fanoušci Fiorentiny tam napadli příznivce West Hamu United. V souvislosti s tímto konfliktem je podle Rybanského jeden člověk podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě a další dva z výtržnictví. "Tyto tři osoby se v tuto chvíli nalézají stále na území České republiky v policejních celách a jsou s nimi vedeny standardní úkony trestního řízení," upřesnil mluvčí.

Dvě desítky fanoušků policie zadržela pro spáchání přestupku, z toho u 19 lidí šlo o přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Jeden člověk byl dnes kolem půl jedné ráno zajištěn, protože použil pyrotechniku na Staroměstském náměstí. Těmto fanouškům policisté uložili pokutu 2000 korun a poté je propustili.

Jako přestupek proti občanskému soužití prověřují policisté případ, kdy kapitán fotbalistů Fiorentiny Cristiano Biraghi utrpěl na stadionu krvavé zranění na hlavě poté, co ho příznivci West Hamu zasáhli kelímkem. Policie událost zdokumentovala a nyní se pokouší zjistit, kdo kelímek hodil, doplnil mluvčí.

Pyrotechniku podle policie zapalovali fanoušci také na dalších místech Prahy, mimo jiné na vlakovém nádraží v Edenu. Pyrotechnik rovněž zajistil na Václavském náměstí zavazadlo s pyrotechnikou.

Italský a anglický fotbalový klub se večer utkaly ve finále Evropské konferenční ligy na stadionu v Edenu, trofej získal po výhře 2:1 West Ham United. Do Prahy kvůli zápasu podle policie dorazilo asi 35.000 fanoušků. Podle Rybanského fanoušci italského týmu od brzkých ranních hodin opouštějí v leteckých speciálech Česko. Část podporovatelů anglického týmu se ještě v Česku zdržuje. Policie jejich pohyb stále monitoruje.

Autor:
www.ctk.cz

Profil ke zprávě: Fanoušci Fiorentiny v Praze napadli příznivce West Hamu, tři zranění Fanoušci Fiorentiny v Praze napadli příznivce West Hamu, tři zranění

Profil ke zprávě: West Ham slíbil potrestání fanoušků, kteří v Edenu házeli kelímky West Ham slíbil potrestání fanoušků, kteří v Edenu házeli kelímky

Profil ke zprávě: Skvělá atmosféra v Edenu, kaňkou jsou potyčky a Biraghiho zranění, píše tisk Skvělá atmosféra v Edenu, kaňkou jsou potyčky a Biraghiho zranění, píše tisk

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A