Policie při hokejovém derby Vsetína a Zlína zadržela devět fanoušků

vydáno:

aktualizace:
02.04.2023 13:22

Vsetín - Policisté v souvislosti se sobotním hokejovým derby mezi Vsetínem a Zlínem zadrželi devět neukázněných fanoušků kvůli přestupkům. Mezi příznivci obou klubů docházelo k potyčkám. Při odjezdu zlínských fanoušků někdo rozbil okna autobusu kamenem. V dnešní tiskové zprávě to uvedla krajská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Krátce po poledni na twitteru také uvedla, že se policie zabývá výhrůžkami vsetínskému brankáři na sociální síti. Oba kluby vyzvaly své fanoušky ke zklidnění emocí.

foto

Ilustrační foto - Finále play off první hokejové ligy - 1. zápas: Vsetín - Zlín, 1.dubna 2023, Vsetín. Fanoušci Vsetína. ČTK Glück Dalibor

První zápas finále druhé nejvyšší hokejové soutěže se hrál v sobotu odpoledne na vsetínském zimním stadionu Na Lapači. "Zúčastnilo se ho 5400 diváků, z nichž 200 jich fandilo hostujícímu týmu. Mezi hostujícími a domácími fanoušky proběhlo už během zápasu na stadionu několik konfliktů, které si vyřešila bezpečnostní agentura," uvedla mluvčí.

Po skončení utkání se však podle ní před stadionem museli do konfliktu mezi fanoušky a bezpečnostní agenturou zapojit policisté. "Snažili jsme se od sebe oddělit znepřátelené tábory fanoušků, mezi kterými docházelo k potyčkám. Byli jsme nuceni použít i donucovací prostředky. Zajistili jsme devět fanoušků. Řešili jsme přestupková jednání. Při odjezdu zlínských fanoušků došlo k rozbití okna autobusu kamenem," uvedla Kyšnerová.

Dnes dopoledne se podle ní navíc na policii obrátil manažer vsetínského hokejového klubu ohledně výhrůžky, kterou obdržel přes sociální síť jejich brankář. "Informaci jsme ihned začali prověřovat. Skutkem se zabývají vsetínští kriminalisté," uvedla mluvčí.

Hokejisté Vsetína vstoupili do finále první ligy vítězně, Zlín zdolali 4:3 v prodloužení, přestože prohrávali už 1:3. V čase 65:37 rozhodl v přesilové hře svým druhým gólem v utkání zlínský odchovanec Pavel Klhůfek. Druhý zápas je na programu dnes od 17:00 opět ve Vsetíně a před pokračováním série hrané na čtyři vítězství se snaží vypjatou situaci mezi tábory fanoušků uklidnit oba kluby.

"Chápu, že to je derby, ale vše musí mít hranice. Tímto bych chtěl vyzvat zlínské fanoušky, aby zanechali provokací a vrátili se k povzbuzování našeho klubu. A zároveň důrazně vyzývám, aby nedošlo ke snaze pomstít se vsetínským fanouškům za včerejší nepříjemný incident," uvedl na klubovém webu generální manažer Zlína Robert Hamrla.

"Je potřeba zklidnit situaci. Finále se Zlínem doprovází silné emoce z obou stran, ty ale nesmí překročit únosnou míru. Valašský svátek hokeje se musí rozhodnout na ledě. Mrzí nás, že se do sportovní rivality připletly věci, které s hokejem nemají nic společného. Co se týče vyhrožování hokejistovi A-týmu VHK na sociální síti, klub postupuje v součinnosti s Policií ČR," uvedl výkonný manažer vsetínského klubu Filip Bazala.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A