Policie podezírá Babiše v souvislosti s videem o D1, že se nevěnoval řízení

vydáno:

aktualizace:
07.11.2021 22:25

Praha - Policie vyzvala dosluhujícího premiéra Andreje Babiše (ANO) k podání vysvětlení v souvislosti s videem, na němž řídil vozidlo po nově rekonstruované dálnici D1 a její celkovou opravu popisoval. Videozáznam pak nechal umístit na sociální sítě. Babiš dnes večer ve svém internetovém pořadu Čau lidi uvedl, že se podle policie nevěnoval plně řízení.

foto

Ilustrační foto - Premiér Andrej Babiš. ČTK Kamaryt Michal

Policie podle Babiše napsala, že 3. října řídil motorové vozidlo a nevěnoval se plně řízení, protože se opakovaně podíval do podkladů. "Vaše jednání je zaznamenáno na sociálním kanálu YouTube," citoval ministerský předseda. Zdůraznil, že jel pomalu a při řízení se díval dopředu, ale připustil, že se "dva nebo třikrát milisekundu podíval na papír". "Samozřejmě jsem se věnoval řízení. Uvidíme, jak to dopadne," podotkl Babiš, jenž si postěžoval, že ho "zase někdo udal".

O rekonstrukci nejstarší české dálnice se rozhodlo před deseti lety. Práce začaly v roce 2013, jejich dokončení se zdrželo o tři roky, termín byl dvakrát odsouván. Silničáři opravili 160 kilometrů dálnice mezi Mirošovicemi u Prahy a Kývalkou u Brna v obou směrech včetně 95 mostů. Dálnice byla rozšířena o 0,75 metru na každé straně. Většina prací se dělala za provozu.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A