Policie na jihu Moravy v sobotu zajistila 44 migrantů, především Syřanů

vydáno:

aktualizace:
31.07.2022 12:56

Brno - Policie na jihu Moravy v sobotu zajistila 44 migrantů, kteří se nelegálně dostali na území České republiky. Šlo především o syrské uprchlíky. V největší skupině byly i dvě děti, řekl dnes ČTK policejní mluvčí David Chaloupka.

foto

Policie 30. července 2022 v Moravské Nové Vsi na Břeclavsku zajistila migranty, kteří se nelegálně dostali na území České republiky. Šlo především o syrské uprchlíky. PR Policie ČR

Největší skupinu policisté zajistili u Žďánic na Hodonínsku, čítala 18 běženců, z toho byly dvě děti, uvedl mluvčí. Šest migrantů policisté zadrželi u Tvrdonic na Břeclavsku. Policisté podle Chaloupky zajistili i dva možné převaděče.

Hlídky nelegální cestovatele odhalují především ve vlacích, nákladových prostorech kamionů, osobních automobilech a také v dodávkových vozech. Policisté spolupracují i s leteckou službou. Při vyhledávání uprchlíků hlídky často používají i moderní techniku, například drony nebo speciální přístroj, jenž dokáže odhalit ukryté lidi pomocí zachycení tlukotu srdce. Nezřídka takzvanou zelenou hranici cizinci překonávají i pěšky. Cílová destinace zůstává pro migranty stejná, jde o státy západní Evropy.

Policisté po zajištění migrantů zjišťují, odkud cizinci do Česka vstoupili a zda nepožádali o azyl v jiné zemi. Vráceni bývají právě buď do země, ze které přijeli, nebo do země, kde o azyl požádali. Požádat o azyl mohou také v ČR.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A