Podle vědců přínos vakcíny Pfizer pro malé děti převyšuje vzácná rizika

vydáno:

aktualizace:
23.10.2021 08:10

Washington - Vědci z amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dali v pátek najevo přesvědčení, že pravděpodobné přínosy podání vakcíny Pfizer/BioNTech proti nemoci covid-19 dětem ve věku pět až 11 let jednoznačně převyšují rizika vzácných případů zánětlivého onemocnění srdce. Informovala o tom dnes agentura Reuters.

foto

Vakcíny firem Pfizer a BioNTech - ilustrační foto. ČTK Zehl Igor

Předtím rovněž v pátek výrobci této očkovací látky sdělili, že jejich vakcína při klinickém hodnocení u dětí od pěti do 11 let prokázala účinnost 90,7 procenta. Podrobnosti uvedli v informačních dokumentech zveřejněných před schůzkou komise externích odborníků, která by měla v úterý hlasovat o tom, zda FDA doporučí povolit tento preparát pro uvedenou věkovou skupinu.

Pokud FDA očkovací látku Pfizer/BioNTech pro děti ve věku pět až 11 let povolí, bude to první vakcína proti covidu pro tuto věkovou kategorii. Injekce by pak mohly být ve Spojených státech dostupné už začátkem listopadu, poznamenal Reuters.

Vakcíny Pfizer/BioNTech i Moderna Inc jsou spojovány se vzácnými případy zánětu srdce, myokarditidy, zejména u mladých mužů.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A