Podle Jurečky budou lidovci zřejmě nejúspěšnější z parlamentních stran

vydáno:

aktualizace:
24.09.2022 19:39

Praha - Lidovci budou podle svého předsedy Mariana Jurečky v komunálních volbách zřejmě nejúspěšnější z parlamentních stran. Řekl to novinářům ve volebním štábu koalice Spolu. Pozitivně hodnotí i dosavadní výsledek kandidátů a kandidátek strany do Senátu.

foto

Sledování výsledků komunálních a senátních voleb ve volebním štábu koalice Spolu, 24. září 2022, Praha. Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. ČTK Šimánek Vít

"Hodnotím pozitivně, že v komunálních volbách na 99 procent budeme ze všech parlamentních stran nejúspěšnější na komunální úrovni. Tak to bylo i v minulosti. To bychom si měli udržet," řekl šéf KDU-ČSL.

Hned v prvním kole se do Senátu dostal lidovecký starosta Letohradu Petr Fiala. "Jednoho senátora máme v prvním kole. Je to výjimečná situace. Od roku 1996 v tomto obvodu byli jen senátoři za KDU-ČSL. Myslím, že v republice není jiný obvod, kde by jedna strana měla stoprocentní úspěšnost," uvedl šéf lidovců. Podle něj by pak do druhého senátního volebního kola mohlo postoupit šest stranických kandidátů a kandidátek. U senátních je podle něj opozice viditelná, rozhodující ale bude druhé kolo. "Střízlivě stojíme nohama na zemi, bude důležité si to odpracovat,"

Jurečka odmítá to, že by komunální volby byly referendem o vládě, jak prohlašovala opoziční hnutí. Nemyslí si ani, že by naopak lidovcům mohla vládní účast pomoci k zisku více křesel. "S ohledem na to, jakou krizi a jaké problémy všechny vládní strany řeší, bylo pro nás obtížné výsledky obhajovat. Lidé na nás pohlíží daleko víc kriticky," dodal šéf strany a vicepremiér.

Autor:
www.ctk.cz

Reklama
V novinách publikujeme 20 % zpráv ČTK.

Zjistit víc

Další články z rubriky
Komentáře ke článku Pravidla a návod

Komentáře využívají systém Disqus

Reklama
Úmrtí Hybnera
Úmrtí Hybnera

Ve věku 74 let zemřel mim, herec a pedagog Boris Hybner

Nový web
Nový web

Připravili jsme pro vás nový web. Vyzkoušejte ho a napište nám, jak se vám líbí.

Velikost textu: a a A